FarmacoFarmaco

Ліки від менструального болю

Седалгін Плюс, таблетки, №20 | интернет-аптека Farmaco.ua
В наявності >20 шт
Balkanpharma-Dupnitza, Болгарія
122.90 грн.

 

Ліки від менструального болю 

Менструації (місячні, критичні дні) - нормальний фізіологічний процес, характерний для жінок дітородного віку. Він супроводжується кровотечею, оскільки відбувається відторгнення ендометрію. Це викликає дискомфортні відчуття різного ступеня тяжкості. Щоб вести повноцінне життя, багато жінок змушені приймати сучасні знеболюючі препарати від менструального болю. Останні продаються за вигідною ціною в аптеці Farmaco. 

 

Чому місячні болючі: ключові причини 

Хворобливість під час критичних днів (дисменорея) - не рідкісне явище. Воно характеризується ниючими або тягнуть болями сильної ступені в області низу живота, малого таза. Больовий синдром з'являється через те, що матка скорочується. 

Це обумовлено виділенням простагландинів (простіше кажучи, гормоноподібних речовин). Вони знижують приплив крові, яка надходить до матки, одночасно підвищуючи загальну чутливість нервових закінчень. Тому симптоматичне лікування за допомогою НПЗП полегшує хворобливі відчуття. 

Дисменорея може почати проявлятися не тільки на початку циклу, а й перед менструацією (ПМС). Як правило, виражений дискомфорт виникає в перші 24 години і тримається кілька днів, потім стихаючи. Неприємні відчуття можуть локалізуватися не тільки внизу живота, а й з'являтися в районі спини, особливо в місці, де знаходиться поперек.

Також через зміну гормонального фону під час критичних днів жінку може пройти ряд інших симптомів: 

 • безсоння; 
 • дратівливість; 
 • головний біль; 
 • набряклість тіла; 
 • нудота; 
 • приливи жару; 
 • різкі перепади настрою; 
 • сильна стомлюваність. 

Медицина розрізняє 2 види дисменореї: первинна (спостерігається частіше, проявляється вже в підлітковому віці) і вторинна (настає в зрілому віці).

 

Причинами болю під час критичних днів є: 

1. Спадкові фактори. Якщо у бабусі, матері виникали такі проблеми, то ризик підвищується в рази. 

2. Патологічні процеси жіночої репродуктивної системи (наприклад, кісти, ендометріоз, міоми). Важливо не запускати і вчасно проходити терапію. 

3. Гормональний збій, що стався в організмі, найчастіше зачіпає ендокринну систему. Коригується медикаментозно. 

4. Недолік фізичних навантажень, через що вагінальні м'язи належним чином не розвинені, не настільки гнучкі, а тому більш гостро реагують на всі зміни. 

5. Низька активність лютеїнової фази, в результаті жовте тіло виробляє недостатньо прогестерону. 

6. Дефіцит Mg, Ca, що відповідають за нормальну роботу м'язів, нервів і метаболізму. 

7. Неправильне харчування. 

8. Наявність внутрішньоматкової спіралі, особливо тієї, що виділяє мідь. 

9. Медикаментозна терапія гормональними засобами, яка здійснюється самовільно, без призначення лікаря. 

10. Нерегулярне сексуальне життя, його відсутність.

Це не повний перелік. З віком він може доповнюватися такими пунктами, як: стан після пологів або після абортів, перенесені гінекологічні захворювання, варикозне розширення вен в області таза. Щоб з'ясувати причину і допомогти собі, завжди потрібно звертатися до гінеколога за консультацією. 

Варто відзначити, що дискомфортний стан (альгоменорея) відзначається приблизно у 4% абсолютно здорових жінок в світі. Ця проблема поки що не вивчена досконально, тому побороти її на все життя вдається далеко не завжди. 

 

Як полегшити стан при місячних: головні рекомендації 

Полегшити стан допоможе правильна постановка діагнозу. Але вже зараз, щоб уникнути прийому медикаментів і зменшити прояви дисменореї, варто:

 • налагодити здоровий сон;
 • піддавати тіло регулярним фізичним навантаженням; 
 • нормалізувати харчування; 
 • відмовитися від поганих звичок; 
 • підключити прийом вітамінів (риб'ячий жир, вітамін В1, магній і ін.), проконсультуватися з лікарем. 

Не варто прогрівати малий таз, оскільки легко погіршити ситуацію і навіть викликати посилену кровотечу. 

 

Різноманітність знеболюючих таблеток при місячних 

В важчих випадках допоможуть сучасні знеболюючі препарати від менструального болю. Це можуть бути: 

1. Анальгетики ("", ""), які пригнічують вироблення простагландинів, знижують дискомфорт в запалених тканинах. 

2. Смазмолітикі ("Ріабал") знижують тонус гладких м'язів, знімаючи спазми. 

3. Нестероїдні протизапальні медикаменти ("", "", "") дія яких заснована на зниженні в організмі гормоноподібних речовин, адже саме вони беруть участь в процесі виникнення запалення. Ці лікарські засоби мають протизапальний ефект. 

4. Оральні контрацептиви ("Джесс", "") використовуються часом при необхідності відкоригувати гормональний збій, але тільки після ретельного обстеження.

Також можуть використовуватися комбіновані лікарські засоби (наприклад, "Таміпулу", "", ""), представлені в аптеці "Фармако". Вони надають більш сильні ефекти. Як важка артилерія застосовуються комбіновані кодеїновмісні засоби ( "Солпалгін"), продаються тільки за рецептом.

 

Обираємо підходяще знеболююче 

Важливо, щоб підхід до симптоматичної терапії дисменореї був унікальним. Пріоритет при можливості краще віддавати найбільш простим спазмолітикам і анальгетикам, оскільки у них менше побічних реакцій. Якщо больовий синдром середній або сильний, то зверніть увагу на комбіновані ліки. 

При наявності таких симптомів вкрай важливо негайно звернутися до лікарні: 

 • раптовий сильний біль; 
 • постійний біль, який не стихає на протягом довгого періоду; 
 • лихоманка; 
 • гнійні виділення з неприємним запахом, що походять з піхви. 

Є якийсь із перерахованих вище симптомів? Тоді можна прийняти спазмолітик, але не анальгетик. Останній при подальшому обстеженні цілком може замаскувати симптоматику, що ускладнить медикам правильну постановку діагнозу. 

 

Показання 

Ключовим показанням для прийому знеболюючих ліків є больовий синдром, який заважає вести жінці нормальний спосіб життя. Додатковими показаннями можуть служити: підвищена температура, набряклість.

 

Протипоказання 

Заборонено застосовувати знеболюючі засоби дітям до 12-річного віку і людям з індивідуальною чутливістю до активних речовин тих або інших ліків. Також протипоказаннями є: 

 • виразка шлунка; 
 • панкреатит в гострій формі; 
 • тромбоз; 
 • алкоголізм; 
 • порушення роботи печінки / нирок у важкій формі; 
 • гіпертиреоз; 
 • епілепсія; 
 • діабет і ін. 

Детальніше з повним списком протипоказань можна ознайомитися в інструкції до кожного медикаменту.

 

Передозування 

Якщо тривалий час приймати медикаменти в високих дозах, то може наступити передозування. Воно супроводжується: підвищеним потовиділенням, порушенням свідомості і серцевого ритму, тремором, судомами, психомоторним збудженням або сонливістю, нудотою, блідістю. Може розвинутися анемія, ниркова колька, блювота і проблеми з печінкою. Більш докладно вся інформація наведена в інструкції до ліків. 

Навіть якщо симптоми відсутні, але є підозра, що сталося передозування, потрібна швидка допомога. Симптоматика може не відображати тяжкості ураження органів. Якщо надмірна доза була прийнята до закінчення однієї години, то потрібно використовувати терапію активованим вугіллям. Решта лікування переважно симптоматичне. Потім слід виміряти концентрацію активної речовини прийнятого медикаменту в крові. Протягом доби з моменту прийому може бути задіяно лікування N-ацетилцистеїном. 

За пацієнтом повинен спостерігати лікар, стежити, щоб дихальні шляхи були відкриті. При судомах слід приймати відповідні засоби (наприклад, "Діазепам").

 

Які обрати? 

У нас представлено багато варіантів медикаментів, найпопулярніші - "Таміпул", "", "", "". Що краще обрати? Це вирішує лікар після консультації пацієнта, враховуючи його анамнез, ступінь дискомфорту і інші моменти. Самолікування неприпустимо. 

Важливо: в аптеці Farmaco ви завжди можете отримати консультацію від професіоналів з будь-якого фармацевтичного засобу. Але починати лікування знеболюючими препаратами від менструального болю необхідно лише за показаннями і призначенням лікаря! Він підбере: дозування, оптимальний курс, загальну тривалість терапії. Також фахівець проконтролює поточний стан організму, ефективність обраної терапії. 

 

Хто може призначити? 

Гінеколог, ендокринолог, терапевт.